Cuma , Ocak 19 2018
Anasayfa / Dünya / HDP’li vekiller halkla birlikte iftar açıyor

HDP’li vekiller halkla birlikte iftar açıyor

HDP milletvekili Hüda Kaya ve Nimettullah Erdoğmuş, Girê Sor ve Wêranşar halkı ile birlikte iftar açtı, barış mesajları verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri, Ramazan ayı boyunca halkın iftar sofralarına konuk oluyor. Riha’ya (Urfa) gelen İstanbul Milletvekili Hüda Kaya Girê Sor (Siverek) ilçesinde, Amed Milletvekili Nimettullah Erdoğmuş ise Wêranşar ilçesinde halkla birlikte iftar açtı. İftardan önce ilçe esnaflarını ziyaret eden vekiller, yoğun ilgi ile karşılandı. Daha sonra Qerecdağ’da halkla birlikte iftar açan Hüda Kaya, barış temennilerinde bulundu.

Wêranşar Belediyesi bahçesinde yüzlerce kişi ile iftar sofrasına oturan Erdoğmuş ise, kendilerinin barış köprüsü olduklarını ve barış mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi. 40 yıldır halkların kurulamayan köprüden kaynaklı bir araya getirilemediğini ifade eden Erdoğmuş, gelecek bir afetin köprünün iki tarafında aynı oranda etkileyeceğini, bu sebeple bir an önce barış masasına oturulması gerektiğini dile getirdi. Erdoğmuş, Nuh’un gemisini örnek vererek, “Nasıl ki o gemi selametle Cudi’ye oturdu ise bu barış gemisi de selametle duracaktır. Halklarımız bu ülkeyi ikinci bir Suriye yapmayacaktır” diye konuştu.

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir