Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Kadın / ANNE OLMAYAN KADIN EKSİKTİR YARIMDIR DİYEN ZİHNİYETİN AKLI YARIMDIR

ANNE OLMAYAN KADIN EKSİKTİR YARIMDIR DİYEN ZİHNİYETİN AKLI YARIMDIR

1

Viranşehir Belediyesi Kadın Meclisi bir basın açıklaması düzenleyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ” Anne olmayan kadın eksiktir,yarımdır”sözlerine tepki göstererek “bu sözleri diyen zihniyetin aklı yarımdır”dedi.

Viranşehir Belediyesi Kadın Meclisi Erdoğan’ın kadınları hedef alarak sarffettiği sözlerine tepki olarak Viranşehir Belediyesi Berjin Amara Kadın Destek Evi’nde bir basın açıklaması yaparak protesto etti. Basın açıklamasına Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Filiz Yılmaz , Belediye Eş Başkan Yardımcısı Fatma Silgir ve Belediye Meclis üyeleri ile Belediye çalışanı kadınlar katıldı.

Basın Açıklamasını kadınlar adına Sosyolog Medine Arda okudu. Arda açıklamasında “Kadınların ne zaman doğuracağına,ne kadar doğuracağına, doğurup doğurmayacağına karışan,kadını doğurduğunda tam tam görmeye başlayan zihniyetin bedenlerimiz üzerindeki kurgularına izin vermeyeceğiz. “Anne olmayan kadın eksiktir,yarımdır ” diyen Cumhurbaşkanını da kadın olarak kendilerini hiçe sayıp , çocuk doğurduğu vakit tam ve işe yaradığının algısını oluşturmaya çalışmasını ve doğurmayan kadın eksiktir, yarımdır demesini kabul etmiyoruz” diyerek tepkilerini ortaya koydu.

Hakkında admin

Kontrol Et

image

Viranşehir’de 6 kişi 19 gün sonra serbest bırakıldı

DBP Viranşehir ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 6 kişi serbest bırakıldı. Urfa’nın Viranşehir ilçesinde 22 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir