Pazar , Nisan 22 2018
Anasayfa / Politika / Karacadağ’a Kaya Süsü Verilmiş Kamera Yerleştirildi

Karacadağ’a Kaya Süsü Verilmiş Kamera Yerleştirildi

Kürdistan’daki operasyonlarda tüm tekniği kullanan asker, Qerejdağ’ın stratejik noktalarına kaya süsü verilmiş kameralar yerleştirdi. Kameraları tesadüfen fark eden köylüler kaygılı.

Riha’nın (Urfa) Wêranşar (Viranşehir) ilçesinin kuzey doğusunda Qerejdağ mevkiinde kalan Düzik (Düzlük), Kadıköy ve Pesor (Kalmazlar) mahallelerinin kırsal alanında içlerine kamera gizlenmiş kaya görünümlü taşlar mahallede yaşayan yurttaşlarda tedirginlik yarattı. Stratejik noktalar olarak değerlendirilen güzergaha bırakılan kaya görünümlü taşlar, üstte geniş bir göz, hemen altında büyük yuvarlak göz, onun altında ise üçgen biçiminde 3 daire şeklindeki gözden oluşuyor. Kamera uzmanlarının üstteki geniş gözü güneş enerji panele olarak değerlendirdiği kaya görünümlü taşların, görüntü almak için kullanıldığı tahmin ediliyor.

Araziye yerleştirilmiş 3 kameraya rastlayan mahalleliler, bölgelerinin Wêranşar, Dêrik ve Girê Sor (Siverek) üçgeni olduğuna dikkat çekti. Mahalleliler, kameralı kayaların bulunduğu bölgeye ara ara askeri araçların geldiğini ve bir süre bekledikten sonra geri döndüğünü ifade ederken, kaya görünümlü kameraların yerlerinin değiştirildiğini aktardı. Görüş mesafesi çok geniş olduğu belirtilen arazi kameraları, ajansımızın muhabirleri tarafından da görüntülendi.

Kaynak:DİHA

urf-27-06-16-veransar-gizli-kamera445
urf-27-06-16-veransar-gizli-kamera446
urf-27-06-16-veransar-gizli-kamera447 (1)
urf-27-06-16-veransar-gizli-kamera447

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir