Pazartesi , Nisan 23 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir Belediyesinden İftar Yemeği

Viranşehir Belediyesinden İftar Yemeği

1

Viranşehir Belediyesi kentte bulunan Kurum,STK,Muhtar ve Kanaat Önderlerine İftar yemeği verdi. İftar yemeğine HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir ile birlikte yaklaşık 1000 kişi katıldı.

2

Viranşehir Belediye Hizmet Binası bahçesinde verilen iftar yemeğine, HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir , CHP İlçe Başkanı Remzi Taylan , Urfa HDP İl Eşbaşkanı Ayşe Sürücü ve Bekir Karakeçili,STK Temsilcileri, Mahalle Muhtarları,Kanaat Önderleri,Viranşehir Belediye Eşbaşkanları ile Yardımcılar ve yaklaşık 1000 kişi yemekte hazır bulundu.

3

Belediye Eşbaşkan ve Yardımcıları ile birlikte HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir gelen konukları kapıda karşıladı.Okunan mevlidin ardından , kısa bir konuşma yapan Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Filiz Yılmaz “Viranşehir Belediyesi adına hepiniz hoş gelmişsiniz.Tek bir dua ediyoruz Allah ülkemize barış,huzur ve kardeşlik getirsin. Tuttuğunuz oruç kabul olsun ” diyerek verdikleri yemeğe katıldıkları için davetlilere teşekkür etti.

 5

Ardından mikrofonu alan HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir yemekte emeği geçen herkese teşekkür ederek “Ellerimizi açıp dua etmeden önce izniniz olursa bir kaç şey söylemek istiyorum. Ya Rabbim bu kutsal ayın hatırı için bu ateşe bir su dök, dök ki bu ateş sönsün, sönsün ki hiç bir ananın gözünden yaş dökülmesin.Maalesef 11 aydır bu kutsal Kürdistan topraklarında katliam,  acı , gözyaşı ve keder var. Hiçbir zulüm yoktur ki ilelebet olsun..Nemrutun Zulmünden daha büyük bir zülüm var mıydı? Nemrut kendi zulmünün kurbanı oldu. bütün o haşmeti bütün o hidayeti bütün o kudreti bir sivri sinekle gitti. Artık her asrın şüphesiz ki bir Nemrutu var, asrımızın da Nemrutu var,bu asrın  Nemrutunun sivri sineği ne olacak? Diploma mı olacak, başka bir şey mi olacak onu rabbim bilir. Zalimler bilmeli ki halk onların zulmünden korkmuyor.Hz. İbrahim Nemruttan korksaydı İbrahimi Hareketi olmayacaktı.Onun için yüksek sesle söylemeliyiz ki ey zalim sizden korkmuyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü “Bütün darlıkların sonu ferahlıktır.Annelerimiz burada ya rabbim bizi bu analara karşı mahcup etme.Ya Rabbim bizi zulümkarlara ortak etme. Bu gözlerimizle görüyoruz ki bu zulme çanak tutanlar var alkış tutanlar var.Gün gelecek bu zulüm bitecek , bu acılar yerini huzura özgürlüğe ve kardeşliğe bırakacak işte o gün zalim için alkış tutanlar, bu olup bitenlere çanak tutanlar emin olun utançlarında yerin dibine girmek isteyeceklerdir” diyerek konuşmasını bitirdi.

7

İftardan sonra Belediye Eşbaşkan ve Yardımcıları gelen konuklara katılımlarından dolayı  teşekkür ederek yolculadılar

8

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir