Çarşamba , Nisan 25 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir Belediyesinden Geri Dönüşüm Sepetleri

Viranşehir Belediyesinden Geri Dönüşüm Sepetleri

1Viranşehir Belediyesi daha temiz, hijyen ve yaşanılabilir bir Viranşehir olma adına dur durak demeden hizmet vermeye  devam ediyor. Viranşehir Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürlüğü geri kazanılabilecek çöplerin tekrardan elden geçirilip yeniden halka sunulması için kentin farklı yerlerine Geri Dönüşüm Sepetleri yerleştirdi.

Viranşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü kentin temizliği için gecesini gündüzüne katıp yoğun bir efor harcıyor. Temizlik Ekipleri sabah iş başı yapıp gece yarısına kadar şehrin temizliği içi çalışıyor.Ayrıca Ramazan Ayı boyunca Mobil Temizlik Ekipleri kurup 24 saat çalışma yürüttüğünü dile getiren  Temizlik İşleri Müdürü Mithat Alay ” Değerlendirilebilir atıkların çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerle ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesi için ‘Ay Geri Dönüşüm Limitet Şirketi’ adlı  firma ile protokol imzalayıp geri dönüşüm sepetlerini şehrimizin farklı yerlerine yerleştirdik” dedi.

Alay ” Bu girişim ile vatandaşlarımızın atığı çöplerin yaklaşık yüzde otuzunu geri dönüşüm yoluyla tekrar geri kazandırıp değerlendirme imkanımız olacaktır. Halkımızdan beklentimiz kente yerleştirdiğimiz bu geri dönüşüm kafeslerine atıklarını ayrıştırıp geri kazanılabilecek çöplerini atmaları ve gerekli duyarlılığı göstermeleridir.Bu çalışma halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum ” diyerek gerekli duyarlılığın sağlanmasını istedi.

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir