Çarşamba , Nisan 25 2018
Anasayfa / Yerel / El Nusra Urfa’da ‘darbe karşıtı’ yürüyüş yaptı

El Nusra Urfa’da ‘darbe karşıtı’ yürüyüş yaptı

urf-19-07-16-urfa-darbe-dar-agaciCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın darbe girişimin ardından sokağa çağırdığı güruh, dün akşam Riha sokaklarında ırkçılıkta tavan yaptı. Kafa kesen temsili Erdoğan görüntüsünden, “Asmalı kesmeli, leşini itlere atlasın reis” gibi pankartlarla şehir turu yapıldı. Yürüyüş boyunca El-Nusra bayrakları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokağa dökülen “darbe karşıtı” Türk-İslamcı güruh, dün akşam Riha (Urfa) sokaklarında dehşet verici görüntüler sergiledi. Araç konvoyları ile sokaklarda tur atan AKP’liler, attıkları ırkçı sloganlar, yaptıkları işaretler ve taşıdıkları pankartlar ile yurttaşlara korku dolu dakikalar yaşattı. Kent genelini turlayan bir grubun taşıdığı “Asmalı kesmeli, leşini itlere atmalısın reis” pankartının bir tarafına siyah elbiseler içinde temsili Erdoğan’ın kılıç ile kafa kestiği, diğer yanında da Fethullah Gülen’in boynuna ip geçirdiği pankart görenleri dehşete düşürdü.

Aynı zamanda El Nusra ve hilafet bayrakları taşıyan bir grubun ATV aracına bezden yapılmış temsili insan figürünü darağacına astıkları görüldü.

Kaynak:DİHA

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir