Pazar , Nisan 22 2018
Anasayfa / Yerel / AKP’li Belediye Viranşehir’i Viran Edip İyileştirme Adı Altında Rant Sağlıyor

AKP’li Belediye Viranşehir’i Viran Edip İyileştirme Adı Altında Rant Sağlıyor

AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir şehir merkezini yaklaşık iki aydır harabeye çevirmiş durumda. İlçenin Ceylanpınar, eski Urfa, eski Derik ve Karacadağ caddelerinde alt yapı çalışması adı altında daha önce yakın zamanda Viranşehir Belediyesi tarafından yapılan altyapı ve parke taşlarını sökerek adeta şehri yıktı. Daha önce DBP’li olan Viranşehir Belediyesi tarafından söz konusu caddelerde alt yapı çalışmalarını bitirilmiş ve ortada hiç bir sorun teşkil eden hiçbir ayrıntı bırakılmamıştı.

“Viraşehir’in 100 yıllık sorununu çözüyoruz” hamaseti ile ilçede sözde çalışma yapan AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi ‘ne halk; “100 yıllık soruna 200’lük kanalizasyon borularıyla mı çözeceksiniz” diye tepki gösteriyor. Viranşehir Belediyesi tarafından sözde AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi tarafından iyileştirme adı altında sürdürülen çalışma sahasında daha önce 600 ile 1400’lük arası kanalizasyon borular yerleştirmişti. Ancak, bugün AKP’li Büyükşehir Belediyesi 200’lük borular kullanarak sözde “100 yıllık” sorun ile yaygarasını yaptığı çalışma ile Viranşehir halkında AKP’li belediye Viranşehir’e hizmet ediyor algısı oluşturmaya çalışıyor.

Ayrıca AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi’nin sözde yaptığı iyileştirme çalışmasında bir caddede iki kez kazı yapması ve halkı mağdur etmesine Viranşehirliler, tepki göstererek, böyle bir çalışma istemediklerini dile getirdi. Söz konusu sözde iyileştirme çalışmasının yapıldığı mahalde bulunan esnafın mağduriyeti yaşanan tepkilenmeyi daha da arttırıyor. Kanalizasyon için kazı yapan AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin kazı alanının üzerini kapattıktan sonra ikinci kez bu sefer sözde iyileştirme çalışmasından doğru su için kazması ve çalışmayı zamana yayması esnafı ve halkı mağdur etmeye devam ediyor. Su sıkıntısının çalışma yürütülen bölgede yaşanmaması ise sözde hizmetin öteki yüzünü ortaya koymaya yetiyor. Viranşehirliler tarafından rant ve yolsuzluk temelinde AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı belirtilen sözde iyileştirme çalışmasına dair tepkiler gün geçtikçe büyüyor.

IMGP4011 IMGP4009 IMGP4006 IMGP3999

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir