Pazartesi , Mart 19 2018
Anasayfa / Yerel / Sara Kadın Merkezi Halfetili kadınları buluşturuyor

Sara Kadın Merkezi Halfetili kadınları buluşturuyor

Halfeti’nin kırsal mahallelerinde ikamet eden kadınlar, Sara Kadın Merkezi öncülüğünde bir araya gelerek dayanışıyor.

Halfeti Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Sara Kadın Merkezi, ilçeye bağlı mahallelerde ikamet eden kadınlara ulaşmak ve kadın merkezini tanıtmak amacıyla çalışmalara başladı. Sara Kadın Merkezi çalışanları bu kapsamda Aşağı Göklü (Gogana Jerin) ve Saylakkaya (Cîbîn) mahallelerinde kadınlar ile bir araya gelinerek, kadın merkezinin faaliyetleri hakkında kadınlara bilgilendirmelerde bulunuldu. Devamında her iki mahallenin kadınları Sara Kadın Merkezi’nde ağırlandı.

Komunal yaşam perspektifi doğrultusunda kadınların evlerinde hazırladıkları, yemek, parsta ve içeçekleri beraberlerinde getirmeleri ve paylaşımda bulunmaları bir dayanışma örneği olarak ön plana çıktı. Buluşma kadınların yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yansıtan sıcak bir ortam oluşturdu. Ayrıca kadınlar Sara Kadın Merkezi çalışanları tarafından kadınların karşı karşıya kaldıkları zorluklar ve özgürlük kısıtlamaları hakkında bilgilendirildi.

Çocuk yaşta evlilik, toplumsal cinsiyet rolleri ve kadına yönelik şiddet üzerine konuşma ve paylaşımların yapıldığı buluşmada karşılıklı görüş alış verişi yapılarak çözüm önerileri geliştirildi. Buluşmadan memnun kalan kadınlar, ilçedeki kadınların sık sık yan yana gelmesi yönünde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

image image image image

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir