Pazar , Nisan 22 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir Belediyesi Kadıköy Mahallesinin Yollarını Asfaltlıyor

Viranşehir Belediyesi Kadıköy Mahallesinin Yollarını Asfaltlıyor

4Viranşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl başlatılan asfaltlama çalışmaları kapsamı genişletilerek  devam ediyor. Viranşehir’in büyük kırsal mahallerinden bir olan Kadıköy ‘de bir kaç gündür mahallede bulunan ara yollarda asfalt hazırlık çalışmaları yapılıyordu. Çalışmalara dün itibarıyla sona gelindi ve bugün altyapısı tamamlanan  yollara asfalt dökülüyor.

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanları Filiz Yılmaz , Belediye Eş Başkan  Yardımcısı Mehmet Sinan Burun , Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Oğaç ve Fen İşleri Müdürü Mahmut Güldaş ile birlikte asfaltın döküldüğü Kadıköy Mahallesini ziyaret etti. Fen İşleri Müdürü Mahmut Güldaş çalışmaları yerinde inceleyen Eş Başkanlara çalışmalar hakkında bilgi verdi.

1

Çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürü Mahmut Güldaş’ tan bilgi alan Eş Başkan Filiz Yılmaz “Biz Viranşehir Belediyesi olarak önümüze koyduğumuz hedefi gerçekleştirme anlamında bir seferberlik başlattık. Köylerimizin yol sorunun yıllardır devam ediyordu, bu ciddi bir sorundu. Biz bu durumu tersine çevireceğiz ve inşallah bir iki yıl içinde asfaltsız, yolu olmayan kırsal mahallemiz kalmayacaktır.Bütün sıkıntılara rağmen, bütün zorluklara rağmen hummalı çalışmamız devam edecektir. Halkımızın, kadınlarımızın yüzünü gülerek gördüğümüzde aslında bu dünyanın hepsi bizim oluyor. Biz hedefimize ulaşmak için gücümüzün yettiği kadarıyla, imanımızın yettiği kadarıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Halkımız bu konuda müsterih olsun Büyükşehir yasasına ve ekonomik sıkıntılara rağmen kentin her yolunu yapacağız. Şuan şehir merkezinde de üç ekibimiz çalışıyor, yapılmadık yol ve cadde kalmayacaktır. Bu anlamda özellikle bu işin emekçileri olan Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyoruz, bu kavurucu sıcağa rağmen bu zorluklara rağmen hummalı bir çalışma yürüttükleri için başarılar diliyoruz” diye konuştu.IMGP4043

Ardından Kadıköy sakinleri ile bir araya gelen Eş Başkan ve beraberindekiler bir süre sohbet edip görüş alışverişinde bulundular. Köy sakinlerinden Haci Hasan Özçakı belediyenin mahallelerine  yaptığı çalışmalardan dolayı Eş Başkan ve emekçilere teşekkür ederek ” yıllardır yol sorunu yaşıyorduk. Kışın çamurdan dolayı perişan haldeydik,arabalarımız kapımızın önüne kadar gelmiyordu. Allah belediyemizden razı olsun” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Bir süre daha çalışmaları yerinde inceleyen Eş Başkan ve Yardımcıları mahalleden ayrıldı.

5

 

 

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir