Çarşamba , Nisan 25 2018
Anasayfa / Genel / Cizîr Kantonu Sağlık Konseyinden Patlama ile İlgili Açıklama

Cizîr Kantonu Sağlık Konseyinden Patlama ile İlgili Açıklama

Cizîr kantonu Sağlık Konseyi Eşbaşaknlığı, Qamişlo’da gerçekleşen barbarca yapılmış saldırıda büyük çoğunluğu sivillerden oluşan 35 kişinin şehit düştüğünü, 150’den fazla kişinin da yaralandığını belirtti.

Cizîr kantonu Sağlık Konseyi Eşbaşaknlığı Qamişlo’da bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklama şu şekilde:

“Türk devletinin destek verdiği DAIŞ çetelerinin Micbic Askeri Meclisi tarafından Minbic’de yenilgiye uğratılması ardından, bu terörist gruplar bugün Qamişlo’da sabah saatlerinde barbarca bir saldırı düzenlemişlerdi. Xerbî mahallesinde Asayiş yakınlarında saat 09.25’de gerçekleşen bombalı saldırıda büyük çoğunluğu sivillerden oluşan 35 kişi şehit düşmüştür. Şehitlerin arasında kadın ve çocuklarda bulunuyor. Yine saldırıda 150’den fazla kişi de yaralanmıştır.

Diğer yandan patlamanın etkisiyle yıkılan işyerleri ve binalarda, enkaz altında birçok sivil bulunmaktadır. O nedenle şehit ve yaralı sayısı artabilir. Saldırının gerçekleştiği bölgede arama-kurtarma çalışmaları devam etmektedir.

Saldırı sonrasında Sağlık Konseyine bağlı tüm sağlık kurumları yaralılar için harekete geçmiş vaziyettedir.

Cizîr Kantonu Sağlık Konseyi Eşbaşkanlığı olarak Qamişlo’da korkakça gerçekleşen terörist saldırıyı lanetliyor ve şehit yakınlarına taziyelerimizi iletiyoruz, yaralılar için acil şifa dileklerinde bulunuyoruz.”

Anha

Hakkında admin

Kontrol Et

son-dakika-adalet-bakani-bozdag-feto-den-32-8808723_x_5233_o

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Şimdiye Kadar 32 Bin Kişi Tutuklandı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ soruşturmaları kapsamında şimdiye kadar 32 bin kişinin tutuklandığını açıkladı. Adalet Bakanı Bekir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir