Cumartesi , Ocak 20 2018
Anasayfa / Genel / Özgürlük Nöbeti 5.ci Gecesinde Hozan Berbang’ın Katılımı İle Sürüyor

Özgürlük Nöbeti 5.ci Gecesinde Hozan Berbang’ın Katılımı İle Sürüyor

image

PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan 15 Temmuzdan bu yana hiçbir bilginin alınmaması,yapılan görüşme başvurularının ret edilmesi ile sağlık ve güvenliğine dair herhangi bir bilgilinin elde edilememesi üzerine Viranşehir’de başlatılan Özgürlük Nöbeti eylemi devam ediyor.Eylemin 5.gününde Avrupa’dan gelen sanatçı Berbang eylemcilere müzik dinletisi sundu.

Viranşehir’de Askeri ve Siyasi Darbeleri ve PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde OHAL süreci ile derinleşen tecridi protesto etmek için başlatılan ve İmralı’dan haber alınıncaya kadar süreceği “Özgürlük Nöbeti” 5.ci gününe girdi.

Kışla Mahallesinde bulunan DBP parti binası önünde her akşam saat 20:00’de toplanan halk Özgürlük Nöbeti tutarak tepkilerini ortaya koyuyor. Eylemin 5.ci akşamında Avrupa’dan gelen Viranşehir’li Hozan Berbang müziği ile eylemcilere destek verdi. Karacadağ yöresi Dengbejliği ile ün yapan Hozan Berbang’ın stranları ile mest olan eylemciler büyük ilgi ile dinledi.

Eylemin PKK lideri Abdullah Öcalan’dan haber alıncaya kadar süreceği öğrenildi.

image image image image image

Hakkında admin

Kontrol Et

sondakika

Hakkari’de 3 Korucusu Yaşamını Yitirdi

Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık köyü Yukarı Olukbaşı mezrası yakınlarındaki korucuların nöbet mevzilerine  sabah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir