Cuma , Ocak 19 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir Özgürlük Nöbeti 6.Gecesinde Erbaneler Eşliğinde Devam Ediyor

Viranşehir Özgürlük Nöbeti 6.Gecesinde Erbaneler Eşliğinde Devam Ediyor

PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan 15 Temmuzdan bu yana hiçbir bilginin alınmaması,yapılan görüşme başvurularının ret edilmesi ile sağlık ve güvenliğine dair herhangi bir bilgilinin elde edilememesi üzerine Viranşehir’de başlatılan Özgürlük Nöbeti eylemi devam ediyor.Eylemin 6.gününde Med Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde faaliyet yürüten Erbane grubu ve Dengbej Hediye eylemcilere erbabı eşliğinde müzik dinletisi sundu.

Viranşehir’de Askeri ve Siyasi Darbelerin yanısıra PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek için başlatılan ve İmralı’dan haber alınıncaya kadar süreceği “Özgürlük Nöbeti” 6.cı gününe girdi.

DBP,HDP ve KJA’nın öncülüğündeki Kışla Mahallesinde bulunan DBP parti binası önünde her akşam saat 20:00’de toplanan halk Özgürlük Nöbeti tutarak tepkilerini ortaya koyuyor. Nöbet Eylemin 6.ci akşamında Viranşehir Belediyesi MED Kültür ve Sanat Merkezi çalışanları Erbane Grubu Nöbet tutulan yere gelerek eylemcilere erbane çalarak destek verdi.Erbane grubu sahne aldığında nöbet eylemcileri de halay çekti.

Diğer yandan Dengbejlik kültürünü günümüzde ayakta durmasını dengbejlik yaparak katkı sunmaya çalışan Hediye güzel sesi ile Karacadağ yöresinden Dengbej parçalarının söyleyerek nöbet gecesine destek sundu.

Eylemin PKK lideri Abdullah Öcalan’dan haber alıncaya kadar süreceği öğrenildi.image image image image image

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir