Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Yerel / Urfa’da AKP’li Belediye ‘Bin TL Para Verip Demokrasi Nöbeti tutturdu’İddiası

Urfa’da AKP’li Belediye ‘Bin TL Para Verip Demokrasi Nöbeti tutturdu’İddiası

urf-03-08-16-belediye-yardim-iddialari2Riha’da “Demokrasi nöbeti”ne katılan yurttaşlara AKP’li belediye tarafından bin TL dağıtıldığı iddia edildi.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi halkı “Demokrasi Nöbeti”ne çağıran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’li yetkililer, hala sürdürülen nöbetler için AKP’li belediyelerin tüm imkânlarını seferber etti. Toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapan belediyeler, alanlarda “toplu namaz”, “ilahi dinletisi”, “konser” ve “miting” gibi çeşitli etkinlikler organize etti.

Halen devam ettirilen nöbet etkinliklerine katılanların, kent içindeki araç turları ve gece boyunca alanlardaki nöbetlerin maliyeti ise merak konusu olurken, Riha’nın merkez Eyyubiye ilçesinde dün Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü önüne toplanan kalabalık, nöbete katılma karşılığında her aileye dağıtılacağı iddia edilen bin TL’yi istedi. Gazetecilerin müdürlüğün önüne gelmesi ile “bu tarz bir yardımın olmadığı” söylense de kalabalık arasındaki yurttaşlar, daha önce bu parayı alan yakınlarının olduğunu ve gazeteciler geldiği için paranın dağıtılmadığını belirtti.

Olayın basına yansıması üzerine açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bu tarz bir yardımın olmadığını, bu iddiaları yayan ve belediyelerini karalayanlar hakkında yasal süreç başlatacaklarını ifade etti. Ancak içeri alınan kadınların tek sıraya konulması, kimlik fotokopi ve bilgilerinin alınması Ekinci’yi yalanlıyor.

Kaynak:DİHA

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir