Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Köşe Yazısı / Kızılelmacılarla Yeşil Gladyo’nun Nikahı Kıyıldı

Kızılelmacılarla Yeşil Gladyo’nun Nikahı Kıyıldı

image
Ali KALİK

Türkiye tarihine, uzun süre yön veren, toplum mühendisliği yapan, Askeri sivil Darbeleri yöneten, faili meçhul, sokak ortası infazları devlet millet adına işleyen Kızılelmacılar Yani Ergenekon olduğu açığa çıktı. Ergenekon ya da Kızılelmacılar ilk başlarda AKP’ye boyun eğmedikleri için Cemaat eliyle tasfiye edilerek yerine Yeşil Gladyo kuruldu. Kızılelmacılar NATO tarafında örgütlendirilen ve tüm kirli işlerin yaptırıldığı bir Gladyo örgütlenmesiydi. Yeşil Gladyo yeşil sermayenin finans ettiği AKP ve Gülen eliyle geliştirilen yeni ölüm timleriydi. Kirli işlerin yaptırılacağı illegal örgüttür.

Askeri boyutta kirli işlerin ve katliamların ihale edildiği militarist güçlerin kimler tarafında destekleneceğiydi, öz olarak aynı cinayet şebekeleriydi. Siyasi ayağını Ergenekon olarak tabir edilen gücü CHP ve NATO temsil ediyordu. Yeşil Glayo’yu ise AKP ve Gülen kontrolüne almıştı. Devlet içinde örgütlendirilen ve halkın ödediği vergilerle finanse edilen bu cinayet şebekelerin ortak noktaları Kürt Halkına karşı Cinayet ve Katliamlar yapmasıydı. Tabi her örgütlenme farklı bir siyasi kliğin çıkarları doğrultusunda hareket etti.

Kızılelmacıların diz çökmesinden sonra hızla Yeşil Gladyo örgütlendirilerek geliştirildi. Yeşil Gladyo’nun kurulması Cemaat ve AKP eliyle geliştirildiği için orduya yargıya, Emniyet, Gülen hakim oldu ve kadrolarını yerleştirdi. Hızla Ülke yönetiminde güçlenen Gülen, Erdoğan için ciddi tehdit oluşturmaya başladı. Erdoğan Cemaatin etki alanını daraltmak için hamle hazırlığı yaptığı sırada Cemaat, MİT’e operasyon yaptı. MİT operasyonundan sonra Erdoğan-Cemaat tekrar iktidar bölüşümü üzerinde kısmi uzlaşmalara gitti.

Yerele yönetim seçimleriyle iktidar ve rant alanındaki paylaşımda anlaşamadıkları için Gülen 17-25 Aralık operasyonuyla Erdoğan’a gözdağı verdi. Gülenin bu operasyonundan sonra, Erdoğan daha önce yeşil Gladyo’yu kurmak için operasyon düzenlediği Kızılelmacılar-Ergenekon tutuklularından özür dileyerek Yeşil Gladyo ve Ergenekon gücünü birleştirme üzerinde anlaşma yaptı. Türkiye tarihinde görülmemiş bir hızla Ergenekon davasında tutuklananlar bırakılıp beraat ettirildi ve tazminatları ödendi.

Kızılelmacılar- Ergenekoncular ile bu anlaşmayı yaparken Gülen’le oluşturduğu Yeşil Gladyo’nun kendisine bağlı olduğunu hesapladı. Erdoğan’ın yaptığı bu tarihi hatayı telafi etmesine 15 Temmuz darbe kalkışması yardımcı oldu. Bu kalkışmayla hem Cemaatle yarım kalan hesabına meşruluk kazandırarak tamamladı hem de Yeşil Gladyo olarak örgütlendirdiği, eğitimden yargıya, Askeriyeden tüm bürokrasiye yerleştirdikleri içinde kendisinden olmayanları ayıklama fırsatı yakaladı. Yapılan kalkışma ile Kürtlere karşı işlene suçlardan da arınmanın fırsatı olarak değerlendirdi.

Roboski’den Cizre’ye kadar yapılan tüm katliamların ödüllü failleri darbeci olarak tutuklandı ve Kürtlere karşı işlenen suçlarda onlara ihale edildi. Darbe girişiminden sonra ortaya çıkan tabloyu siyasi bir ranta devşirmeyi yine Erdoğan başardı. Sanki bu devlet içinde konumlandırılan çeteler Erdoğan’a rağmen sızmışlar gibi bir izlenimle halk yeniden kandırıldı. Oysa Kızılelmacıları tasfiye etmek için Gülenle beraber, çete şebekelerini devletin stratejik noktalarına yerleştirdi.

Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze devlet içinde konumlandırılan gayrı nizami güçlere darbeyle birlikte meşru bir zeminde yaratıldı. Bunun en önemli deklarasyonu da Yeni kapıda yapıldı. Üç siyasi partinin Kızılelmacılar ve Yeşil Gladyo’nun koalisyonunu kurup üzerindeki şaibeyi kaldırıp halka milli ordu imajıyla takdim edilerek protokol konuşmalarında da Kılıçdaroğlu’ndan bir kıdem daha ileride olduğu pratikte uygulandı.

Kılıçdaroğlu’nun, Ergenekoncular’dan aldığı birifingten sonra Saray’da Kızılelmacılar ve Yeşil Gladyo’nun nikah günü belirlendi. Yer Yeni Kapı, tarih 7 Ağustos şahitler orada toplanan halk, Nikahı Kıyan, Cumhurbaşkanı-Başbakan, yüzükleri takan, Bahçeli-Kılıçdaroğlu-Genelkurmay başkanı-Ağar. Vatana Millete Hayırlı uğurlu olsun yeni karanlık faili meçhul cinayetler.

Hakkında admin

Kontrol Et

FAŞİZM, DEVRİMCİ MÜCADELE, KIRILMA VE DİRENİŞ -Seydo Turğut

İnanç ve iman lazım. Rehavete kapılmadan, geleceği görür gibi yada öngörü uzmanı kesilmeden zafere inanmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir