Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Genel / Zana Kaya: Özgür Basın Geleneği Hiçbir Darbe Kararına Boyun Eğmeyecek

Zana Kaya: Özgür Basın Geleneği Hiçbir Darbe Kararına Boyun Eğmeyecek

Özgür Gündem Gazetesi’nin kapatılmasına tepki gösteren gazetenin genel yayın yönetmeni Zana Kaya, “Özgür Basın geleneği hiçbir darbe kararına boyun eğmeyecek ve halkın haber alma hakkında sonuna kadar savunacaktır” dedi.

Kapatma kararı verilen Özgür Günden Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya, karara sert tepki gösterdi. Kaya, “Henüz bir tebligat yok. Kararı havuz medyasından öğrendik. OHAL kararı öncesi zaten gazetemize dönük yoğun saldırlar vardı. Dayanışma kampanyamızla bu saldırıları önemli oranda püskürtmüştük. 15 Temmuz darbe girişimini fırsat olarak gören iktidar OHAL’e dayanarak tüm demokratik muhalif yayın organlarına yönelmiş durumda. Bu karar bunun ilanıdır. Özgür Basın geleneği hiçbir darbe kararına boyun eğmeyecek ve halkın haber alma hakkında sonuna kadar savunacaktır. Bütün demokratik basın yayın organlarını gazetecileri basın meslek örgütlerini sivil toplum örgütlerini ve halkımızı gazetemizle dayanışmaya ve sahip çıkmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Hakkında admin

Kontrol Et

sondakika

Hakkari’de 3 Korucusu Yaşamını Yitirdi

Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık köyü Yukarı Olukbaşı mezrası yakınlarındaki korucuların nöbet mevzilerine  sabah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir