Pazartesi , Nisan 23 2018
Anasayfa / Yerel / Urfa ve İlçelerinde Birçok Kişi Gözaltına Alındı

Urfa ve İlçelerinde Birçok Kişi Gözaltına Alındı

3
Urfa merkez ve ilçelerinde sabah saatlerinde polisin yaptığı ev baskınlarında aralarında DBP ve HDP yöneticileri ile DBP meclis üyelerinin de  bulunduğu en az 31 kişi gözaltına alındı.
Urfa merkezde, Mahmut Polat, Abdulkadir İnanç, Zozan Kılıç, Hüseyin Tangan, İbrahim Kurt, Ahmet İstek, Celal Babacan gözaltına alınırken, Hilvan ilçesinde DBP eski Eşbaşkanları Mehmet Ali Sütpark ve Emel Tüysüz, Suruç ilçesinde Fevzi Salim, DBP Pirsus İlçe yöneticisi Hamit Bali, Pirsus Belediyesi çalışanı Serkan Bali, İsmail Şahin ve İbrahim Yıldızer gözaltına alındı.

Öte yandan Siverek ilçesinde yapılan ev baskınlarında HDP ilçe yöneticisi Sait Korkmaz, DBP Belediye meclis üyeleri Ali Solak, Akıl Gülbeden ile Salih Korkmaz, Ramazan Kızoğlu, Sefer Kengiş ve Muzaffer Akçalı gözaltına alındı.

Viranşehir ilçesinde ise, İbrahim Öztürk, Nezir Özgezer, Şeyhmus İnan, Selim Vural, Rüstem Dağdelen,Abdülkadir Dağdelen,Hacı Çağlar  ve Münir Özgezer gözaltına alınırken birçok kişinin daha gözaltıda olduğu bilgisi var.

Birecik ise DBP ilçe Eşbaşkanı Yusuf Yeşiltepe’nin evini basan polisler Yeşiltepe’yi evde bulamadı.

Ceylanpınar ise, eski belediye meclis üyesi Cüneyt Turgay ve Kays Işık ile Bari Mamu gözaltına alındı.

Sayının artabileceği ifade edilirken, gözaltı gerekçelerinin “Örgüt üyeliği”, “Örgüt propagandası” ve “Örgüt adına suç işlemek” olduğu öğrenildi. Gözaltına alınanlar il ve ilçe emniyet müdürlüklerine götürüldü.

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir