Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Genel / Barzani ilk durağı yine MİT oldu

Barzani ilk durağı yine MİT oldu

Kritik bir dönemde Ankara’ya gelerek Erdoğan ve yetkililer ile görüşecek olan KDP Başkanı Mesut Barzani’nin ilk durağı yine MİT müsteşarlığı oldu.

Rojava’ya yönelik saldırıların arttığı bir dönemde Türkiye’ye resmi temaslarda bulunacak olan KDP Başkanı Mesut Barzani Ankara’ya geldi. Saat 14.20 sıralarında Esenboğa Havaalanına inen Barzani Dışişleri Bakanı Müsteşarı düzeyinde karşılandı. Barzani müsteşar Feridun Sinirlioğlu tarafından karşılandı.

Barzani’nin ilk adresi yine Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı oldu. Burada kimi askeri ve istihbari konuları paylaşması beklenen Barzani, akşam saatlerinde de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile biraraya gelecek. Barzani’nin saat 18.00’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve saat 21.00’de Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmesi bekleniyor.

Yarın da Meclisi ziyaret etmesi beklenen Barzani’nin Kürt siyasetiyle kurumsal düzeyde herhangi bir görüşmesi gözükmüyor.

Barzani daha sonra Tahran’a geçecek

Türkiye, İran ve Suriye arasında kurulan ittifak sonucu Rojava’ya yönelik saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde Ankara’ya gelen Barzani buradan da Tahran’a geçmesi bekleniyor.

Kaynak:DİHA

Hakkında admin

Kontrol Et

sondakika

Hakkari’de 3 Korucusu Yaşamını Yitirdi

Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık köyü Yukarı Olukbaşı mezrası yakınlarındaki korucuların nöbet mevzilerine  sabah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir