Pazartesi , Nisan 23 2018
Anasayfa / Yerel / Halkların Demokratik Partisi Viranşehir İlçe Örgütü Yeni Yönetimini Belirledi

Halkların Demokratik Partisi Viranşehir İlçe Örgütü Yeni Yönetimini Belirledi

imageHalkların Demokratik Partisi Viranşehir İlçe Örgütü Kongreye gitti.  HDP ilçe Eş Başkanlığa Mehmet Ali Hançer ve Gurbet Erbekler getirildi.

Halkların Demokratik Partisi Viranşehir İlçe Örgütü yeni yönetimini belirlemek için Viranşehir’de kongreye gitti. Viranşehir Belediyesi MED Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan Kongreye HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Urfa İl Eş Başkanları Ayşe Sürücü ve Bekir Karakeçili, Viranşehir Belediye Başkan Vekili İsa Misafirci DBP Viranşehir İlçe Örgütü, Barış Anneleri ve Delegelerin yanı sıra birçok kişi katıldı.

Urfa HDP il Eş Başkanı Ayşe Sürücü ” KCK’nin  Barış deklarasyonunun açıklandığı gün Antep’teki patlamanın olması tesadüfi değildir. Ama Kürtler mücadeleci bir yapıya sahiptir. Barış ve demokrasi mücadelemiz sürecektir” diyerek yeni yönetime seçilecek olanlara başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.

Ardından sözü alan Urfa HDP Milletvekili İbrahim Ayhan ” Türkiye’nin Rojava politikası kesinlikle sıkıntılıdır. Türkiye adeta Ortadoğu’da Ateş ile oynuyor. Bu politikasından vazgeçip , Kürtler ile barış masasına oturmalıdır.” diyerek HDP Viranşehir yönetimine başarılar dileklerinde bulundu.

Yapılan seçilde Viranşehir Halkların Demokratik Partisi  Eş Başkanlığına Gurbet Erbekler ile Mehmet Ali Hançer seçilirken Kudur Burun,Halil Orhan, Mehmet Çalağan, Halil Temel, Faysal Kalmaz, Halil Paydos, Aslan Özkan, Medine Adsız, Zekeriya Delice, Mehmet Şengel ve Mehmet Sıddık Taşkın seçildi.

image image image image image

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir