Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Yerel / DBP, DTK, HDK ve KJA ortak açıklama yapacak

DBP, DTK, HDK ve KJA ortak açıklama yapacak

imageHalkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Kongra Jinen Azad/Özgür Kadın Kongresi (KJA), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Halkların Demokatik Kongresi (HDK) eş başkanları, milletvekilleri, belediye eş başkanları dahil tüm seçilmişlerin katılımıyla Diyarbakır’da ortak açıklama yapacak.

Açıklama DTK binası önünde saat 17.00’de gerçekleştirilecek.

Açıklamanın hazırlıklarına ilişkin konuşan DBP Diyarbakır İl Eş Başkanıvekili Abdullah Eflatun, açıklamanın birçok boyutuyla kapsamlı mesajlar içerdiğini belirterek, bunlardan birinci gündemin PKK Lideri Abdullah Öcalan olduğunu söylemişti.

Eflatun, açıklamada Kürt sorununun çözümüne ilişkin tarihten bu yana barışta ısrar eden Kürt halkının talebinin bir kez daha yinelenerek dünya kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Açıklamanın yapıldığı alanda en az 500 kişi ile güvenliğin sağlanacağını ifade eden Eflatun, bundan sonra yapacakları tüm eylem ve etkinliklerde kendi güvenliklerini sağlayacağını ifade

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir