Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Yerel / Kobanê ile Suruç Sınırına Duvar Örülüyor

Kobanê ile Suruç Sınırına Duvar Örülüyor

image
Milli Savunma Bakanlığı tarafından Suriye-Türkiye sınırında bazı bölgelerde sınıra duvar örme çalışmaları kapsamında Suruç-Kobani hattında beton duvar örme çalışması başladı.

Mürşitpınar sınır hattında başlayan duvar örme çalışmaları Mürşitpınar sınır kapısının batısında 4, doğusunda 1 km olmak üzere beton bloklarla duvar örülecek.
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, sınır hattında yapılan duvar örme çalışmaları hakkında yazılı bir açıklama yaparak Türkiye Uluslararası anlaşmalar çerçevesinde belirlenen sınıra uygun kalmak şartıyla belirlenen koordinatlarda sınır güvenliği için duvar örme çalışmalarına başladığını belirtti.

Vali Tuna “Urfa’nın 220 kilometre civarında bir sınır hattı var. Peyderpey bütün sınır hattında bu duvar çekilecek. Şu anda da Mürşitpınar bölgesinde duvar çalışmaları devam ediyor. Hem Türkiye’nin hem de Suriye’nin sınır güvenliği için yapılan bir çalışma söz konusudur. Sınır güvenliği için yapılan duvar örme işleminde Uluslararası ve iç hukuktan kaynaklanan bir sıkıntı söz konusu değildir.” Dedi.

image

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir