Pazar , Nisan 22 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplatısının İlk Oturumunu Gerçekleştirdi

Viranşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplatısının İlk Oturumunu Gerçekleştirdi

IMGP4561Viranşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Olağan Toplantısı Belediye Eş başkanı Emrullah Cin başkanlığında gerçekleşti.

Viranşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Olağan Toplantısını bugün Belediye Meclis Toplantı Salonunda ilk oturumunu gerçekleştirdi. Toplantı salonunda meclis grupları yerlerini almasından sonra Belediye Eş başkanı Emrullah Cin’in açılış konuşması ile oturum açıldı.

Cin ” içinde bulunduğumuz dönem tüm bölge açsından giderek kan akmaya devam ediyor,günde onlarca genç insan toprağa düşüyor.Bundan üzüntü duyuyoruz. Ocaklara ateş düşüyor,her düşen insan, bu coğrafyanın, bu halkın/halkların yetiştirdiği insanlardır. Bir çocuğu büyütmek kolay değildir. Ama kör bir kurşun alıp gidiyor ve toprağa düşüyor.Ben insanım diyen herkesin büyük üzüntü duyduğunu düşünmek olasıdır, doğanın tabiatına uygundur. Tersini düşünmek, silah tüccarlarının değirmenlerine su taşımak anlamına gelir” diyerek savaşın olmasını isteyen ve ölümlere sevinenlerin ancak silah tüccarları ve onları destekleyenlerin olacağı vurguladı.

Konuşmasının devamında Cin ” Biz parti ve seçilmişleri olarak bugün itibariyle yeni bir süreci başlatıyoruz.Kendimizi cezalandıracağız, bedenimizi cezalandıracağız, açılığa yatıracağız. Bu konu da bütün toplumu ve barışseverleri duyarlı olmaya davet ediyoruz. Umarım ilgililer bu sesi duyar ve toplumsal barışın sağlanması için geçmişte kurulan barış masaları tekrar kurulur, Türkiye örnek bir ülke olur ve ununda sirayeti Suriye, Irak ve diğer ülkelere olur” diyerek bugün Diyarbakır’da DTK, HDK, KJA, DBP ve HDP başlattığı Açlık Grevine dikkat çekti.

Belediye olarak rutin çalışmaların sürdüğünü, halen asfalt ve stabilize yol çalışmalarının devam ettiğini ama asıl olanın insana yatırım yapmak, insanın sağlıklı koşullarda yaşaması, can güvenliğinin sağlanması için neler yapılabilir, barış için ne yapılabilir buna kafa yormak gerektiğini aktardıktan sonra Yoklama yapıldı.

Ardından Gündem Maddeleri okunup oylandı.Gündem maddelerinde bulunan Memur Kadro İptal İhdas ve İmar Tadilatı Maddeleri görüşülüp gerekli komisyonlara havale edildi.

Daha sonra oturum yarın saat 10:00’da açılmak üzere kapatıldı.

 

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir