Çarşamba , Nisan 25 2018
Anasayfa / Yerel / Diyarbakır’ın HDP’li Sur ve Silvan belediyelerine kayyum atandı.

Diyarbakır’ın HDP’li Sur ve Silvan belediyelerine kayyum atandı.

DBP’li Sûr ve Farqîn (Silvan) belediyelerine kayyım atandı.

Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun DBP’li belediyerleri hedef alan açıklamalarının ardından Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) Sur ve Farqîn (Silvan) belediyelerine kayyım atandı.

Yıldırım ve Soylu hedef göstermişti

Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugünkü valiler toplantısında kayyıma dair konuşmuştu. Yıldırım, “Belediye başkanlarıyla ilgili valilerimize tam yetki verildi. Lütfen çekingen, ürkek davranmayın. Bu bir vebaldir, büyük bir sorumluluktur. Hiç tereddüt etmeyin, yasaları uygularken asla ve asla tereddüt etmeyin. Gençlerimizi dağa teşvik edenlere asla prim vermeyin. Gereğini yapın kardeşlerim” demişti.

Soylu ise, şunları söylemişti: “Türkiye’de yerel yönetimler üzerinden terör örgütlerini besleyen bir anlayış söz konusudur. Bu devlet tarafından tespit edilmiştir. Bugün 28 belediyeye uygulanmıştır. Kanun Hükmünde Kararname çıktı. Kararlılığımızdan geri adım atmamız mümkün değildir. Neymiş, müsaade etmeyeceklermiş… Ya herro ya merro devletin gücünü anlamayanlara gerekli cevabı vereceğiz. Teröre destek veren belediyeler hakkında gereği yapılacak.”

Kaynak:DİHA

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir