Cuma , Şubat 23 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir’de 21 Gün Önce Gözaltına Alınan 11 Kişinin Tamamı Serbest Bırakıldı

Viranşehir’de 21 Gün Önce Gözaltına Alınan 11 Kişinin Tamamı Serbest Bırakıldı

19 Ağustos sabahı Viranşehir’de gözaltına alınan 11 kişiden 7’si bugün sabaha karşı polis ifadelerinden sonra serbest bırakılmış geriye kalan 5 kişi ise bugün savcılık işlemleri yapıldıktan sonra çıkarıldıkları savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Viranşehir’de 19 Ağustos’ta sabah erken saatlerde evlerine baskın yapılıp gözaltına alınan ve Urfa’da bir spor salonunda tutulan İbrahim Öztürk, Nezir Özgezer, Şeyhmus İnan, Sabri Karakaş, Hadi Kurun, Selim Vural, Rüstem Dağdelen,Abdülkadir Dağdelen,Çetin Karkar, Hacı Çağlar ve Münir Özgezer 21 günlük gözaltı sürecinden sonra polis ifadeleri alınan Abdülkadir Dağdelen,Nezir Özgezer,Hacı Çağlar,Çetin Karkar,Sabri Karakaş ve Mehmet Selim Vural bu sabah erken saatlerde serbest bırakıldı.

Gözaltında kalan İbrahim Öztürk, Şeyhmus İnan, Münir Özgezer, Hadi Kurun ve Rüstem Dağdelen ise tutuklanma talebiyle savcılığa sevk edildi.

Savcılık işlemleri yapıldıktan sonra Savcılığa çıkarılan İbrahim Öztürk, Şeyhmus İnan, Münir Özgezer, Hadi Kurun ve Rüstem Dağdelen savcılıkça serbest bırakıldı.

 

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir