Pazartesi , Nisan 23 2018
Anasayfa / Yerel / Suruç Belediyesi Çalışanları: Kayyımla Birlikte Çalışmayacağız

Suruç Belediyesi Çalışanları: Kayyımla Birlikte Çalışmayacağız

Suruç Belediyesi’nin çalışanları, sadece halkın iradesi ve seçilmişleri ile çalışacaklarını belirterek, kayyımla çalışmayacaklarının altını çizdi.

Suruç Belediyesi’nde çalışan 110 personelin tamamı DBP ilçe binası önünde bir araya gelerek, basın açıklaması düzenledi. Riha’nın diğer DBP’li Belediye eşbaşkanlarının da katıldığı açıklamada belediye çalışanları adına açıklamayı yapan Sinan Şeker, kayyumla çalışmayacaklarını sadece halkın iradesi ile çalışacaklarını belirtti.

Oturma eylemi devam ettiği müddetçe seçilmişlerle birlikte eyleme devam edeceklerini aktaran Şeker, “Bizler belediye çalışanları olarak darbeci zihniyeti tanımadığımızı, atanan kayyumla çalışmayacağımızı, halkımızın iradesi olan seçilmişler ve Suruç Belediyesi’nin arkasında olduğumuzu deklare ediyoruz” dedi.

“Direne direne kazanacağız”, “Bê Serok jiyan na be”, “Katil AKP irademe dokunma” ve “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarıyla basın açıklamasını sonlandıran belediye çalışanları, daha sonra HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan ve HDK Eş Sözcüsü Gülistan Koçyiğit ile yüzlerce yurttaşla bir araya gelerek, DBP İlçe binasından Suruç Belediyesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Kaynak: DİHA

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir