Çarşamba , Nisan 25 2018
Anasayfa / Genel / DBP’den ses çıkarma eylemleri için çağrı

DBP’den ses çıkarma eylemleri için çağrı

Kayyım gaspına karşı başlatılan ses çıkarma eylemlerinin önemine işaret eden DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı DBP Mehmet Arslan, kayyımlara ise “”Eğer Kürdistan’da çok rahat çalışacaklarını sanıyorlarsa kendilerini kandırıyorlar” diye seslendi.

AKP hükümetinin eliyle DBP’li belediyelere el konulmasına karşı başlatılan eylemsellikler büyüyor. Birçok kentte belediyeler önünde nöbet eylemleri sürerken, Demokratik Bölgeler Partisi Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda tüm kentlerde saat 20.00’da ses çıkarma eylemleri gerçekleştiriliyor. AKP’nin kazanamadığı belediyelere kayyım atamasının kabul edilemez olduğunu dile getiren DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, buna sessiz kalmayacaklarını vurguladı.

‘Halka saygısızlık’

AKP’li yetkililerin “DBP’li belediyeler PKK’ye yardım götürüyor” iddiasına yanıt veren Arslan, “Eğer böyleyse neden şimdiye kadar herhangi bir soruşturma açılmış değil. Her zaman müfettişleri, tıpkı bir belediye çalışanı gibi gelip gidiyordu belediyelere. Neden onların elinde bir belge yok? Eğer varsa neden paylaşmıyorlar. Zaten onların elinde herhangi bir belge olsaydı korsanvari bir biçimde belediyelere kayyım atamazlardı. Bu halk iradesine karşı saygısızlık ve darbedir” dedi.

‘Kendilerini kandırıyorlar’

Belediyelerin gasp edilmesini tanımayacaklarını vurgulayan Arslan, şunları söyledi: “Eğer Kürdistan’da çok rahat çalışacaklarını sanıyorlarsa kendilerini kandırıyorlar. Halkımızla birlikte demokratik ve hukuk çerçevesinde mücadelemizi verelim ve hatta onları Kürdistan’dan çıkaralım. Zaten ilerleyen günlerde planlarımızı kamuoyuna duyuracağız.”

Arslan, bu çerçevede ses çıkarma eylemlerinin gaspçı anlayışa cevap olacağını dile getirerek, tüm halkı saat 20.00’da bulunduğu yerden ses çıkarmaya çağırdı.

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-18-03-14-vsehir-newroz-kutlama-41

“Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?”

Siyasal ve Sosyal Araştırma Merkezi (SAMER), Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı iki bölgedeki 16 kent merkezinde, 15 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir