Cumartesi , Ocak 20 2018
Anasayfa / Yerel / Eşbaşkan Filiz Yılmaz’dan Suruç Nöbetine Destek

Eşbaşkan Filiz Yılmaz’dan Suruç Nöbetine Destek

Suruç Belediyesi’ne kayyım atanmasının ardından belediye önünde başlatılan nöbet eylemi 3’üncü gününde büyüyerek devam ediyor. Suruç Belediyesi eşbaşkanları, Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Filiz Yılmaz, HDP Urfa il Eşbaşkanı Ayşe Sürücü ile Urfa kent merkezi ve ilçelerinden gelen yurttaşlar nöbet eylemine destek veriyor.

HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir, Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Filiz Yılmaz ve Urfa İl Eşbaşkanı Ayşe Sürücü sabah saatlerinde Pirsus’a gelerek yurttaşlarla bayramlaştı. Baydemir’i Demokratik Bölgeler Partisi ilçe binasında karşılayan yüzlerce yurttaş, daha sonra DBP’den kayyım atanan Pirsus Belediyesi’ne kadar yürüyüş düzenledi. Sık sık “Pirsus onuruna sahip çık”, “Be Serok jiyan nabe”, “Kahrolsun faşizm” sloganlarının atıldığı yürüyüş belediye önünde son buldu. Burada Baydemir’in yanı sıra aralarında belediye eşbaşkanları, HDP ve DBP yöneticilerinin de bulunduğu kalabalık oturma eylemi başlattı.

Kaynak: DİHA

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir