Çarşamba , Nisan 25 2018
Anasayfa / Genel / Hızını alamayan AKP’li Turan: HDP’ye de kayyım atansın

Hızını alamayan AKP’li Turan: HDP’ye de kayyım atansın

DBP’li belediyelere yönelik kayyım işgalini haklı ve meşru gördüğünü açıkça ilan eden AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, hızını alamayarak, HDP’ye de kayyım atanması gerektiğini söyledi.

AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, partisinin Çanakkale İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayram programında konuştu. DBP’li (Demokratik Bölgeler Partisi)belediyelere yönelik kayyım işgalini haklı ve meşru gördüğünü açıkça ilan eden Turan, hızını alamayarak HDP’ye de kayyım atanması gerektiğini söyledi. Turan, “Hatta o kayyum az, onların partisine de onların kapısına, zihnine de kayyum atanmalı” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediye Başkanı’na tehdit

Konuşmasında , “Kayyumlarla kardeş falan olmayız. Çanakkale halkı Sur halkı ile kardeştir” diyerek, Kürdistan’daki belediyelere kayyım atanmasına tepki gösteren Sûr Belediyesi’nin “kardeş belediyesi” Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı da hedef gösterdi. Turan, “Kötü olan şu; kayyum Sur’a atanıyor, ses Çanakkale’den çıkıyor. Kayyum oraya atanıyor, ses buradan çıkıyor” dedi.

“Çanakkale’de ‘milli’ olmayla ilgili bir sorun var” diyen Turan, Gökhan’ı, “Herkes yerini, safını net ortaya koyacak. Terörün yanında mısın karşısında mısın kardeşim?” sözleriyle tehdit etti.

Hakkında admin

Kontrol Et

urf-18-03-14-vsehir-newroz-kutlama-41

“Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?”

Siyasal ve Sosyal Araştırma Merkezi (SAMER), Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı iki bölgedeki 16 kent merkezinde, 15 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir