Pazar , Nisan 22 2018
Anasayfa / Dünya / Dünyanın yarısında internet yok

Dünyanın yarısında internet yok

Dünya üzerinde yaklaşık 7 buçuk milyar insan yaşıyor. Bunun 3 milyar 900 milyonunun internete erişimi bulunmuyor!

Birleşmiş Milletler’in açıkladığı verilerine göre dünya üzerinde 3 milyar 900 milyon kişinin internete erişimi bulunmuyor. UNESCO’nun Almanya Komisyonu ve Uluslararası Telekomünikasyon Birliği 2016 raporuna göre, dünya çapında yaklaşık 3 milyar 900 milyon kişinin internet erişimi bulunmuyor.

İnternet kullanımında 721 milyon kullanıcıyla Çin başı çekiyor. Onu 333 milyon ile Hindistan izliyor. Ancak Çin ve Hindistan aynı zamanda dünya nüfusunun yüzde 55’ini oluşturan internete erişimi olmayan gruba en büyük katkıyı sağlayan 6 ülke arasında bulunuyor. Diğer 4 ülke ise Endonezya, Pakistan, Bangladeş ve Nijerya. İnternetin yaygınlığı konusunda başı çeken ülke ise İzlanda. İzlandalıların yüzde 98,2’si internet kullanıcısı. İzlanda’yı yüzde 97,3 ile Lüksemburg ve yüzde 97 ile Andorra takip ediyor.

AFRİKA ÜLKELERİ EN SONDA

Söz konusu raporu kaleme alan araştırmacılar, 2016 yılının sonunda internet kullanıcılarının sayısının 3,5 milyara yani yüzde 47 oranına ulaşacağını tahmin ediyor. Bu oran 2015 yılında 2 milyar 300 milyondu. En düşük internet erişimi ise Afrika’nın Sahra Altı bölgesinde. Çad, Sierra Leone, Nijer, Somali ve Eritre’nin de aralarında bulunduğu bu ülkelerde nüfusun yüzde üçünden azının internete erişimi bulunuyor.

Kaynak: Medyaradar

 

Hakkında admin

Kontrol Et

_x_4138_o

Bağdat Havalimanı Yakınında Patlama

Bağdat’ın uluslararası havalimanına yakın bir bölgeye havan topu saldırısı düzenlendi. Irak’ın başkenti Bağdat‘ta cumartesi günü sabaha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir