Pazartesi , Nisan 23 2018
Anasayfa / Yerel / Suruç ‘Kayyıma’ direniyor

Suruç ‘Kayyıma’ direniyor

urf-19-09-16-pirsus-kayyim3AKP hükümetinin “Kayyım” atadığı Suruç Belediyesi çalışanları ve kent halkı, direnişe geçti. Seçilmişler ve çalışanlar belediyeye yürüyüş düzenlerken, esnaf kepenk indirerek protesto etti.

Kayyımla iradesi teslim alınmak istenen Urfa’nın Suruç ilçesi, seçtiklerinin haricinde kimseyi kabul etmeyeceklerini belirterek ilçe genelinde direnmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde eşbaşkanlar eşliğinde belediyeye gitmek isteyen çalışan ve Suruçlular, belediyeye 50 metre mesafedeki öğretmenevinin önünde TOMA, akrep tipi zırhlı araçlar ile barikat kuran polisler tarafından engellendi.

Belediyeye ulaşan tüm yolları kapatan polislere karşı kepenk açmayarak tepki gösteren Suruçlular, seçilmişler ile birlikte barikat önünde oturma eylemi başlattı. Polisler ise, yetersiz gördükleri barikatları güçlendirmek için belediye etrafına beton bariyerler taşımaya başladı. “Kayyumu istemiyoruz seçilmiş başkanımızı istiyoruz” pankartı açan yurttaşların sayısı her geçen dakika artarken, ilçede direniş haricindeki tüm yaşam durdu.

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1635

Diyarbakır’da BES Üyelerine Operasyon 9 Kişi Gözaltına Alındı

Diyarbakır Adliyesi’nde çalışan 9 kamu emekçisi, “örgüt üyesi” oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir