Çarşamba , Nisan 25 2018
Anasayfa / Genel / Viranşehir Eğitim Sen ‘Hiçbir baskı, yüreğimizdeki barış duygusunu içimizden söküp atamaz’

Viranşehir Eğitim Sen ‘Hiçbir baskı, yüreğimizdeki barış duygusunu içimizden söküp atamaz’

imgp4761Hükümet’in çıkardığı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden alınan 11 bin 285 eğitim emekçisi arasında bulunan Eğitim Sen üyelerinin karara dair öfkesi büyüyor. Viranşehir Eğitim Sen Üyeleri Viranşehir Beledi̇yesi Eski Binası önünde bir basın açıklamasıyla tepkilerini dile getir.

Viranşehir Beledi̇yesi Eski Binası önünde toplanan çok sayıda eğitim emekçisinin yanı sıra Tüm Bel Sen,DTK,DBP ve HDP temsilci ve yöneticilerinin kaldığı basın açıklamasında, ” ihraç baskı sürgünlere karşı direnişteyiz,Öğretmenime dokunma, Bu mesleği siz bana lütfetmediniz, İhraçlar hukuki değil siyasidir” pankartları açıldı.

imgp4768

Emekçiler adına yapılan açıklamada AKP’nin darbe girişimini fırsat bilerek muhalif kesimlere yönelik sindirme operasyonuna çevirip tam bir cadı avına başladığını, KHK İle ülkeyi dikta İle yönetmekte ve muhalif hiçbir sese konuşma hakkı vermediğini, barış ve emek mücadelesi veren Eğitim Sen üyesi yaklaşık 12 öğretmeni açığa alındığı belirtildi.imgp4758

Eğitim emekçileri adına Viranşehir Eğitim Sen  yönetim kurulu üyesi Halil Coşkun basın açıklamasını okudu. Coşkun ” Daha dün FETÖ’nün çorbasını içenlerin çocuklarımızı cemaat evlerine yönlendiren kişilerin bugün görevlerinin başında olduğunu görmekteyiz. Bunun yanında ise bir sürü arkadaşımız görevlerinden alınmıştır. Türkiye genelinde görevden alınan öğretmenlerin intihar haberleri gelmektedir. Toplum olarak bir travma geçirmekteyiz” dedi.

Coşkun konuşmasında devamla ” Bizler çalmadık çırpmadık. Bizler ne taciz ne de tecavüz ettik. Bizlerin hiçbir zaman ayakkabı kutusu içinde parası olmadı. Bizler soru çalarak öğretmen olmadık. Bizler barışı savunduğumuz için görevden alındık. Hiçbir baskı, yüreğimizdeki barış duygusunu içimizden söküp atamaz. Tüm arkadaşlarımız görevlerinin başına dönene kadar mücadelemiz devam edecektir ” dedi.

Kalabalık basın açıklaması okunduktan sonra kısa bir oturma eylemi yapıldıktan sonra dağıldı. Ayrıca yarın saat 10: 00′ da MED Kültür ve Sanat Merkezinde oturma eylemi yapılacağı duyuruldu.

Hakkında admin

Kontrol Et

son-dakika-adalet-bakani-bozdag-feto-den-32-8808723_x_5233_o

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Şimdiye Kadar 32 Bin Kişi Tutuklandı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ soruşturmaları kapsamında şimdiye kadar 32 bin kişinin tutuklandığını açıkladı. Adalet Bakanı Bekir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir