Pazartesi , Nisan 23 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir Belediyesinden Karayollarına Ait Orta Refüjlerin Peyzaj Çalışması

Viranşehir Belediyesinden Karayollarına Ait Orta Refüjlerin Peyzaj Çalışması

1 İlçemiz İpek Yolu üzerindeki orta refüjde peyzaj ve düzenleme çalışması yapılıyor.Viranşehir  Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İpek Yolu  üzerindeki orta refüjün Karayolları Müdürlüğüne ait olmasına rağmen  peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarını başlattı.

Viranşehir  Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentin en işlek ve tarihi ipek yolu olarak bilinen , günde binlerce aracın geçtiği uluslararası İpek Yolu üzerindeki orta refüjde peyzaj ve çevre düzenlemesi yapmaya başladı. Viranşehir Belediyesi Eşbaşkanı Filiz Yılmaz Viranşehir Belediyesi Eşbaşkan Yardımcıları Mehmet Sinan Burun ve Hüseyin Oğaç çalışmanın yapıldığı Orta Refüjde çalışmaları yerinde inceledi.

4

Çalışmaları yerinde inceleyen Eşbaşkan Yılmaz ” Bu bulunduğumuz yolun orta refüjleri Karayolları Müdürlüğü hizmet alanlarına giriyoruz. İki buçuk yıldır bu refüjlerin peyzaj ve çevre çalışmasının yapılması için girişimlerimiz oldu Karayolları Müdürlüğü ile. Bütün görüşmelerimize rağmen bir faaliyet göstermediler. Biz Viranşehir Belediyesi olarak kentimizin güzelliğine, ekolojisine, estetiğine önem veren bir belediyeyiz. Bütün çalışmalarımızı  bu konuda hızlandırmış bulunmaktayız. Özellikle Park ve Bahçe Müdürlüğü olarak kentteki  tüm refüjlerin çimlenme ve ağaçlandırılması için bir seferberlik başlattık. Bu çalışmamız sürecek. Kentimizin her yerinde temizliğinden tutalım ağaçlandırılıp çimlendirilmesine kadar  bir seferberlik ruhu ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

5

 

İpek Yolu üzerinde bulunan orta refüjün tamamlanmasından sonra kentte bulunan tüm orta refüjlerin peyzaj ve düzenlemesi yapılıp yeşillendirilmesi yapılacaktır.

 

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1623

Viranşehir Belediyesi Köy Kültür Evleri Kütüphaneleri İçin Kitap Bağışı Kampanyası

Viranşehir Belediyesinden Köy Kültür Evleri için kitap bağışı kampanyası başlatıldı. Bir süredir Viranşehir’in bazı kırsal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir