Cumartesi , Şubat 24 2018
Anasayfa / Genel / 10 Televizyon Kanalı KHK İle Türksat’tan Yayınları Kesildi

10 Televizyon Kanalı KHK İle Türksat’tan Yayınları Kesildi

Aralarında Kürtçe yayın yapan kanallarında bulunduğu 10 televizyon kanalı KHK kapsamında yayın yaptıkları TÜRKSAT uydusundan çıkartılarak, ekranları karartıldı.

Dicle haber ajansının haberine göre Hayatın Sesi, Azadi TV, Jiyan TV, Van TV, TV10 ve Zarok TV’nin de aralarında bulunduğu 10 televizyon kanalı akşam saatlerinde Kanun Hükmündeki Kararname kapsamında yayın yaptıkları TÜRKSAT uydusundan çıkarıldı ve ekranları karartıldı.

Televizyon kanallarına herhangi bir resmi bilgilendirme yapılmazken, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İlhan Yerlikaya’nın verdiği bilgiye göre söz konusu karar KHK kapsamında alındı.

TÜRKSAT’tan çıkartılan söz konusu kanalların kapatılmasının önümüzdeki günlerde RTÜK gündemine de getirileceği öğrenildi.

Kapatılan bu kanallara RTÜK tarafından geçmiş dönmelerde onlarda kez çeşitli cezalar kesilmişti. Yine darbe girişimi sonrası çıkartılan KHK ile cemaate yakınlığıyla bilinen birçok televizyon kanalı da bu şekilde uydudan çıkartılmıştı.

Hakkında admin

Kontrol Et

sondakika

Hakkari’de 3 Korucusu Yaşamını Yitirdi

Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık köyü Yukarı Olukbaşı mezrası yakınlarındaki korucuların nöbet mevzilerine  sabah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir