Cumartesi , Şubat 24 2018
Anasayfa / Yerel / Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin: Fiili Kayyım Halk İradesine Saygısızlıktır

urf-01-10-16-qayim-dbp-daxuyani2Urfa Valisinin fiili kayyım atadığı belediyelerin Eş Başkanları yaptıkları basın toplantısı ile antidemokratik uygulamaya son verilmesini istedi. Viranşehir Belediye Eş Başkanı Emrullah Cin, “Bu saygısızlık ve halk iradesini yok saymaktır” dedi.

Urfa Valisi’nin yapılacak tüm işlemleri ilçe kaymakamlarının onayına bırakarak fiili kayyım atadığı Viranşehir, Bozova, Halfeti belediye Eş Başkanları DBP Haliliye ilçe binasında basın toplantısı düzenledi.

HDP ve DBP’li yöneticilerinde katıldığı toplantıda konuşan Viranşehir Belediye Eş başkanı Emrullah Cin, çalışmalarında şeffaf olacakları sözü ile halktan teveccüh gördüklerini ve seçildiklerini hatırlattı. Kıt imkanlarla hizmet vermeye çalıştıklarına dikkat çeken Cin, “Varlık nedenimiz anti demokratik uygulamalara karşı çıkmak oldu. Bizden tüm çalışmalarımızın kaymakamın onayına sunmamızı istiyorlar. Bu uygulamalar hukuk dışıdır. Bunu kabul etmeyeceğiz. Bize gönderilmiş olan yazının geri çekilmesini istiyoruz. Bu yazılar sadece DBP belediyelerine gidiyorsa, hukuksuz ve antidemokratiktir” dedi.

Urfa Valisi Azim Güngör Tuna’ya seslenen Cin, “Bu saygısızlık ve halk iradesini yok saymaktır. Derhal geri çekilmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Hakkında admin

Kontrol Et

img_1658

Urfa’nın Sesi Radyo Karacadağ’da Kapatılıyor

Urfa Merkezi’de  yayın yapan Radyo Karacadağ , OHAL kapsamındaki yayınlanan KHK gerekçe gösterilerek kapatılıyor. OHAL ilanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir